31 książek na 31 lat

Pod spodem znajduje się lista 31 książek, które wpłynęły pozytywnie na mnie w ostatnim czasie. W każdej pozycji zrobiłem krótką informację za co autorowi dziękuję.

Ten wpis będzie regularnie prze zemnie odwiedzany, aby przypomnieć sobie jakąś istotną informację którą wyciągnąłem z danej książki.

Lista książek:

 1. Zawód Programista – Maciej Aniserowicz – Maciej pokazał mi, że trzeba się rozwijać, aby wiele osiągnąć oraz że wcale ścieżka programisty nie jest usłana różami.
 2. Twój mózg w działaniu – David Rock – Książka napchana mózgiem po same brzegi. Pokazała mi, że trzeba mózg dobrze karmić, aby dobrze pracował. Nie można go też przeciążać gigantyczną ilością rzeczy do zapamiętania.
 3. Strengths Finder 2.0 – Tom Rath – Uświadomił mi ten test o cechach mojego charakteru oraz o tym jak o nie dbać.
 4. Jak przestać się martwić i zacząć żyć – Dale Carnegie – Pokazuje na przykładach jak zamartwianie potrafi zniszczyć człowieka. Dlatego trzeba być szczęśliwym i uśmiechniętym!
 5. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnegie – Książka przypomniała mi, że każdy znajduje się w innej sytuacji i powinniśmy się zastanowić, dlaczego to robi a nie stwierdzać od razu że jest głupi.
 6. Mężczyźni są z marsa, kobiety z Wenus – John Gray – Że jesteśmy trochę inni i powinniśmy brać to pod uwagę w związku.
 7. Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika – Stephen King – Za oszczędzanie słów.
 8. Finansowy ninja – Michał Szafrański – Dzięki Michale za ugruntowanie wiedzy o finansach oraz zwrócenie uwagi na rzeczy, o których nie miałem pojęcia
 9. Don’t make me think – Steve Krug – Tak jak nazwa książki mówi, genialny zbiór informacji o tworzeniu interfejsu użytkownika w aplikacjach.
 10. The 4-Hour Body – Timothy Ferriss – Zwłaszcza za pokazanie ćwiczenia rozciągającego, żeby mnie miednica nie bolała przy bieganiu.
 11. Elon Musk – Ashlee Vance – Za to, że pokazała jakim szefem nie chciałbym być.
 12. Born to run – Christopher McDougall – Za zwiększenie motywacji do biegania.
 13. Obesity Code – Jason Fung – Za uświadomienie jak działa organizm i jak dbać o swoje zdrowie.
 14. Choose yourself – James Althucher – W całym natłoku obowiązków należy pamiętać też o sobie. Jak my będziemy czuć się dobrze to sprawimy, że inni też będą czuć się dobrze
 15. Extreme Ownership – Jocko Willink, Leif Babin – Jocko i Leif to ludzie, którzy nauczyli mnie, żeby brać odpowiedzialności w swoje ręce.
 16. Siła nawyku – Charles Duhigg – Dobre nawyki można wyrobić na różne sposoby a złe można zastąpić dobrymi.
 17. The Inevitable – Kevin Kelly – Dzięki za spojrzenie z zza kurtyny w przyszłość.
 18. Own the Day, Own Your Life – Aubrey Marcus – Za szklankę wody co rano.
 19. Rich Dad Poor Dad – Kiyosaki Robert – Za inne spojrzenie na finanse niż miałem do tej pory.
 20. The 22 Immutable Laws of Marketing – Al Ries, Jack Trout – Za zrozumienie założeń marketingu
 21. The 10X Rule – Grant Cardone – Za to trzeba myśleć w dużej skali
 22. Total Recall – Arnold Schwarzenegger – Dzięki Arnold za motywację do dalszej ciężkiej pracy, książka jest gigantycznym motywatorem do działania.
 23. Smarter Faster Better -The Secrets of Being Productive in Life and Business – Charles Duhigg – Za ugruntowanie kierunku, w którym idę.
 24. Start with Why How Great Leaders Inspire Everyone to Take Action – Simon Simek – Pytając siebie, dlaczego coś robię, łatwiej znaleźć motywację do dalszego działania.
 25. The Everything Store – Jeff Bezos and the Age of Amazon – Brad Stone – Za niesamowitą historię Amazonu, oraz odrobinę niepewności w jakim kierunku ta firma dąży, do destrukcji świata czy może do rozkwitu świata.
 26. This book will teach you how to write better – Neville Medhora – Książka, którą powinienem przeczytać przed każdym wpisem na bloga.
 27. Zaufanie czyli waluta przyszłości – Michał Szafrański – Za tonę informacji o tworzeniu bloga.
 28. 25 miniemerytur – Jakub B. Bączek – Zwiedzać świat można cały rok a zarazem pracować.
 29. The 1-Page Marketing Plan – Allan Dib – Ważne, żeby mieć plan w marketingu a nie wydawać pieniędzy na lewo i prawo.
 30. Biznes Ci ucieka – Marcin Osman – Za istotę jedzenia. Jak zjeść słonia? Po kawałku.
 31. The Miracle Morning – The Not-So-Obvious Secret Guaranteed to Transform Your Life – Before 8AM – Hal Elrod – Jeden budzik rano zamiast trzech.

Pełna lista książek tutaj.

Pamiętajcie książki to skarbnica wiedzy, pod warunkiem, że będziemy zdobytą wiedzę wdrażać w życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *